Naszą pierwszą reakcją w przypadku awarii smartfona może być „trzeba go wysłać na gwarancję”. Jest to prosta i nieskomplikowana procedura, która nie jest droga. Dzięki niej można zwrócić telefon w oryginalnym stanie lub otrzymać zupełnie nowy, jeśli nie da się go naprawić.

Gwarancja obejmuje jednak tylko niektóre wady i uszkodzenia dlatego naprawa telefonów Warszawa jest twoim ratunkiem na drodze reperacji smartfona w ExpressGSM. Zazwyczaj trwa ona dwa lata. Jeśli gwarancja nie będzie obowiązywać, a jedynie udanie się do centrum serwisowego będzie wymagane? Oto rozwiązanie Twojego pytania.

Co nie jest objęte gwarancją, a co jest nią objęte w przypadku smartfonów?

Czy gwarancja na naprawę telefonu wchodzi w grę?

Gwarancja na smartfony jest ograniczona do wad, które nie zostały spowodowane przez użytkownika lub umyślne działanie. Wady te mogą nie być widoczne na początku. Dlatego właśnie okres gwarancji wynoszący dwa lata jest tak długi. Przykładowo, gwarancja może chronić baterię, która uległa uszkodzeniu, jednak nie wtedy, gdy uszkodzenie jest spowodowane niewłaściwym ładowaniem lub używaniem gorszych kabli.

W ramach gwarancji sprzęt jest zazwyczaj dostarczany przez kuriera lub do wskazanego miejsca, a następnie dokonywane są bezpłatne naprawy i wymiany. Wykonywane wymiany lub usługi mogą wiązać się z kosztami, jeśli okaże się, że usterka powstała z winy użytkownika. Gwarancja nie obejmuje typowych problemów, takich jak rozbite smartfony lub inne uszkodzenia spowodowane silnymi wstrząsami, np. telefon wyślizgnie się z rąk i upadnie na podłogę. Jeśli telefon znalazł się w powodzi, gwarancja nie ma zastosowania.

Co zrobić, jeśli nie ma gwarancji?

Co zrobić, jeśli nie ma gwarancji?

Jeśli usterka, której doświadczasz, nie jest objęta gwarancją lub po prostu wygasła, powinieneś znaleźć odpowiedni serwis producenta Twojego smartfona, na przykład serwis Sony phone Warszawa. Za usługi świadczone przez każdą z firm, która nie jest objęta gwarancją, zapłacisz Ty. Koszt usługi może się różnić w zależności od stopnia usterki, jak również od kosztu części zamiennych. Aby uniknąć takiego scenariusza, warto zabezpieczyć swój telefon na wypadek takich zdarzeń jak założenie odpowiedniego etui i szkła ochronnego. Pozwoli to na uniknięcie konieczności wymiany ekranu. Należy również zachować ostrożność podczas korzystania ze smartfona w pobliżu zbiorników wodnych i nie kłaść go na stole obok szklanek, otwartych butelek czy puszek po napojach.

Naprawa telefonu, który traci zasięg – czy to możliwe?

Naprawa telefonu, który traci zasięg

Większość użytkowników telefonu spotkała się w pewnym momencie z problemem, w którym stracił on zasięg. Czasem winny jest operator sieci, ale nie zawsze tak jest. Czasami winę za problem z zasięgiem ponosi telefon. Czy taką usterkę da się naprawić? Sprawdzamy.

Każdy operator komórkowy musi zmierzyć się z zadaniem zapewnienia stałego zasięgu na całym świecie. Należy pamiętać, że sieci komórkowe robią wszystko, aby ich użytkownicy mogli cieszyć się pełnym połączeniem z całym światem. Ponieważ świat nieustannie się zmienia, zasięg jest obecnie niemal na całym świecie. Nawet w malutkich wioskach, które wcześniej były niedostępne. Jest to doskonała metoda, aby w pełni wykorzystać możliwości swojego telefonu. Jeśli jednak jesteś przekonany, że powinieneś spróbować naprawić swój telefon samodzielnie – skorzystaj z poniższych wskazówek.

Zresetuj telefon

Zresetowanie telefonu powinno być pierwszą rzeczą, jaką zrobisz. Nie jest to typowy, ale fabryczny reset, który przywróci telefon do ustawień domyślnych. Dlaczego jest to takie ważne? Czasami na telefonach instalowane jest niepożądane oprogramowanie i inne aplikacje, które mogą powodować problemy z działaniem urządzenia. Dlatego też zaleca się wypróbowanie odinstalowania, aby upewnić się, że problem nie leży po tej stronie. Jeśli nie wiesz jak zrestartować swoje urządzenie, korzystne może być pozostawienie naprawy telefonu Warszawa profesjonalistom.

Uszkodzona karta SIM

Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie ma karta SIM. Jest to integralny element każdego smartfona, który umożliwia jego prawidłowe funkcjonowanie. Jakość karty wpływa na funkcjonalność sprzętu. Wewnątrz karty znajdują się styki. To dzięki nim gniazda karty łączą się z modemem sieciowym Twojego telefonu. Jeśli styki są uszkodzone, mogą wystąpić problemy z połączeniem, co skutkuje utratą zasięgu. Dlatego dobrze przejrzeć swoją kartę SIM.

Wymień antenę

Problem z anteną może powodować utratę zasięgu. To jest, gdzie problem może stać się skomplikowane. Jeśli powyższe metody były bezużyteczne, to warto spróbować skorzystać z pomocy profesjonalistów. Problem można rozwiązać za pośrednictwem serwisu GSM ExpressGSM Warszawa. Ty i Twój telefon uzyskacie fachową pomoc. Dodatkowym atutem jest fakt, że otrzymasz rozsądne i konkurencyjne stawki za wszystkie naprawy.

Skąd wiadomo, że serwis telefonów jest godny zaufania? Odpowiedź leży w naszych rękach!

Skąd wiadomo, że serwis telefonów jest godny zaufania?

Każde urządzenie mobilne może ulec uszkodzeniu. Chociaż istnieje wiele powodów, dla których może się to zdarzyć, po zakończeniu gwarancji traci ona ważność i trzeba będzie wymienić telefon. Na rynku dostępne są firmy pogwarancyjne, które pomagają w przypadku różnych usterek. W tym artykule dowiesz się, z których serwisów warto skorzystać, aby naprawić swój telefon, a których należy unikać. Zapraszamy na oględziny!

Serwis to nie to samo co usługa! Cennik z kontrowersjami może być pułapką

Nietrudno zrozumieć, że szukając rozwiązania, które pozwoli nam oddać uszkodzone urządzenia, zwracamy uwagę na cennik. Jeśli jest on dla nas atrakcyjny, chętnie skorzystamy z oferty. Jednak przeskakiwanie do akcji w pośpiechu nie jest najkorzystniejszym wyborem, jakiego moglibyśmy dokonać. Gdy firma oferuje niższe ceny, które zdecydowanie różnią się od tych oferowanych przez inne firmy, warto wstrzymać się z decyzją. Przykładowo, za wymianę wyświetlacza LCD na szkło w iPhone 8 zapłacimy około 550 zł za wymianę oryginalnego podzespołu i około 300 zł za zamiennik. Jeśli chcemy wgrać nowe oprogramowanie do Samsunga Note 9, musimy liczyć się z wydatkiem ok. 80 zł, a za wymianę baterii w Huawei P20 dobry serwis weźmie ok. 220 zł.

Jakość zlokalizowanego przez nas punktu naprawczego możemy szybko określić, znając przybliżone koszty. Jeśli serwisant poda cenę, odzwierciedlającą tę z zapytania klienta i zaproponuje kwotę oscylującą wokół 30 zł za wymianę kamery z tyłu iPhone’a radzimy natychmiast opuścić serwis. Oddając nasz sprzęt w ręce „specjalisty” narażamy się nie tylko na stratę pieniędzy, ale również na dodatkowe uszkodzenia.

Naprawy telefonów objęte są gwarancją pod warunkiem, że są godne zaufania

Naprawy telefonów objęte są gwarancją pod warunkiem, że są godne zaufania

Nawet jeśli Twój telefon stracił gwarancję, jesteś w stanie uzyskać jego ochronę. Jest to gwarancja oferowana poprzez jakość usług świadczonych przez urządzenia mobilne. Przykładem jest serwis telefoniczny ExpressGSM. Zapewnia on 90-dniową gwarancję świadczoną przez serwisantów i lekarzy. Każdy telefon jest pod opieką wykwalifikowanych specjalistów, którzy przywrócą go do stanu pierwotnego. Serwis ten oferuje szeroki wachlarz rozwiązań, które obejmują naprawę i wymianę zarówno małych, jak i dużych podzespołów, a także kwestie związane z oprogramowaniem i usuwaniem usterek. Warto dowiedzieć się, gdzie znajduje się najbliższy punkt naprawczy, aby móc udać się tam w każdej chwili, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. A to zawsze pojawia się niespodziewanie i w najgorszym momencie. Przygotuj się!

(Visited 34 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *